Ayvalik Sohbet Chat Odaları

Ayvalik Sohbet Chat Odaları

Ayvalik Sohbet Chat Arkadaşlık

Ayvalik sohbet sitesi arayanlar Buraya AyvaChat.Com Ayvalik sakınlerine seviyeli ortam alanında ücretsiz ve üyelik Gerektirmeden sizlere bedava sohbet imkani sunmaktadir. Ayva Chat Odalarında hem radyo hem oyun oynayarak gunun keyifli geçirebilirsiniz Turkiyenin en kaliteli Ayvalik mobil Uyumlu Chat sitesi Bura nick yazıp Bağlan tıklayarak Global Odalarımıza giriş Yapabilirsiniz arkadaşlar..

Ayvalik Chat sohbet

Ayvalik Turkiye 

AyvalıkTürkiye‘nin Balıkesir ilinin bir ilçesidir.Balıkesir’in en batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan ilçe, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Ayvalık kış mevsimlerinde büyük bir kasaba nüfusuna sahip olmakla birlikte, yaz mevsimlerinde turizmin de etkisiyle dönemsel nüfus artışı yaşamaktadır. Tarihte çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan Ayvalık, 2017’den beri UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer almaktadır.

Ayvalik Coğrafya

Ayvalık, Türkiye‘nin Balıkesir ilinin Ege Bölgesi‘nde kalan bir ilçesi olup Midilli’nin tam karşısında kurulmuştur. Çam ormanları ve Zeytin bakımından zengin olan ilçe Ege denizi kıyısında olup Ayvalık Adaları adı verilen takımadalara sahiptir. Ayvalık’ın kuzeydoğusunda Gömeç, güneyinde İzmir ili‘ne bağlı Dikili ve Bergama ilçeleri, batısında ise Ege Denizi bulunur.

Ayvalik Turizim 

Turizm alanında büyük bir potansiyele sahip olan ilçede başta Şeytan Sofrası olmak üzere çeşitli doğal güzellikler olmakla birlikte, özellikle eski Rum evleri ve yapılarına dayanan kültür turizmi de gelişmiştir. Özellikle Sarımsaklı Plajları ve Alibey Adası’nda ise deniz turizmi gelişmiştir.

İlçede 1994 yılında yapılan bir çalışmaya göre 1842-1914 yılları arasından kalma toplam 363 bina bulunmaktadır.

İlçe son yıllarda Ege Adaları‘ndan çok sayıda günübirlik misafir ağırlamaktadır. Bu ziyaretlerin amacı genellikle alışveriştir. Bu durumun ciddi ekonomik girdisinin oluşmaya başlaması ardından ilçe dükkânlarının vitrinleri Yunanca yazılar ile dolmuştur. Ayvalık’ın merkezinde her perşembe günü büyük bir pazar kurulur. Özellikle Yunanistan‘ın Midilli ilinden olmak üzere, on binlerce Yunan turist günü birlik ziyarette bulunur. Yunan turistlerin ziyarette bulunduğu en önemli yerler ise Ayvalık pazarıdır. Son yıllarda Ayvalık’a gelen turistlerin çevre ilçelere de uğraması özellikle Ayvalık-Edremit arasında rekabete yol açmıştır. Ayvalik Online Sohbetin adresi AyvaChat.Com.


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 15-04-2021

Kategori: Sohbet Odaları

Görüntüleme: 223 Defa

Bir cevap bırakın.